Zázrivská Inverzia je ďalším z mnohých nápadov Zázrivského aktívneho spolku. Je to malý festival, ktorého hlavným cieľom je v návštevníkoch navodiť dobrú náladu, vzbudiť pocit spolupatričnosti ku komunite dobrých ľudí a v neposlednom rade zabaviť všetkých, ktorí majú radi outdoorové aktivity, prírodu a šport. Takúto akciu by sme však nezvládli sami, a preto na nej spolupracujeme aj s Obec ZázriváEkotopfilmKoliba u JogošíkaZáchranná stanica pre zranené živočíchy Zázrivá a pospolitým zázrivským ľudom. V budúcnosti, samozrejme, dúfame, že sa rozrastieme o ďalších a ďalších spolupracovníkov, aby sme pre návštevníkov vytvorili naozaj kvalitný a príjemný festival, ktorý sa navždy zapíše do ich pamäti a sŕdc. 

Festival sa koná v máji v Zázrivej, v areáli zázrivského amfiteátru pri ihrisku v samom centre dediny. Návštevníci môžu vyskúšať novú zázrivskú lezeckú stenu, zabehnúť sedem alebo pätnásť kilometrov okolo Zázrivej, vyskúšať si svoju schopnosť balancovať na lane (slackline) a mnoho ďalšieho. Ak vyhladnú, môžu navštíviť stôl hojnosti, kde je všetko zdarma, vyskúšať vegánsky guláš za dobrovoľný príspevok alebo si kúpiť nejaké zdravé jedlo od Jogošíka. Večer si zas môžu návštevníci vychutnať bohatú nádielku environmentálnych filmov, cestovateľských prednášok a naučiť sa niečo o ochrane prírody. Toto všetko, a samozrejme aj omnoho viac, ponúka Zázrivská inverzia. Bubnuje sa, spieva sa, tancuje, raduje zo života. To je hlavný zámer Inverzie - rozdávať radosť, pretože rozdávaním radosť rastie

Keďže sa každý rok snažíme a budeme snažiť robiť Inverziu lepšou a lepšou, budeme pridávať nové prvky, akcie a atrakcie, aby si každý našiel to svoje. O nultom ročníku Zázrivskej inverzie sa dočítate tu.