Lezecký tábor pre deti očami Danky Smolkovej

Pani učiteľka Danka Smolková pre nás spísala krátky článok o tom, ako v skratke vyzeral detský tábor pre deti, ktorý sme zorganizovali 2. a 3. novembra 2018.

Aj tento rok sa uskutočnil lezecký tábor pre deti z našej školy. Zúčastnilo sa ho šestnášť detí z tretieho a štvrtého ročníka základnej školy v Zázrivej. Okrem toho sa k nám pridali aj dve dievčatá z Dolného Kubína, čiže dokopy osemnásť budúcich lezcov.

Začali sme ráno o desiatej hodine. Deti prichádzali s rodičmi aj s občerstvením, ktorého bolo neúrekom. Pokračovali sme lezením na stienke až prišiel čas obeda, kedy sme sa všetci presunuli na obed do Soliska.

Po dobrom obede by mal byť odpočinok, ale namiesto odpočinku sme sa rozhodli pozbierať odpadky v okolí stienky. Keďže nám počasie prialo, vyšli sme na dvor a zahrali sme sa rôzne pohybové hry.

Potom nás čakala zaujímavá aktivita – deti mali za úlohu nájsť a pozbierať v okolí rôzny prírodný materiál (skalky, vetvičky, kvety, listy...) a vyrobiť z neho prírodné puzzle.

Keď sme sa vrátili na stienku, tak sme si niečo prejedli zo zásob, čo priniesli deti a opäť sme sa venovali lezeniu a rôznym hrám. Na večeru sme sa pohostili pizzou, ktorú nám doniesli priamo na stienku.

Po večeri sme sa opäť venovali lezeckým aktivitám, až nastal čas nočného pokoja. Deti si urobili povinnú hygienu a rozložili si karimatky a spacáky. Ešte predtým, ako sme zaspali, pozreli sme si dve rozprávky na dobrú noc.

Na druhý deň po raňajkách a po rozcvičke, sa konali lezecké preteky medzi deťmi. Najrýchlejšie deti boli odmenené sladkými cenami a každé dieťa dostalo diplom za odvahu a účasť na lezeckom tábore. Deti odchádzali z lezeckého tábora plné zaujímavých zážitkov a pekných spomienok.

                                                                                                                               Danka Smolková, učiteľka na ZŠ Zázrivá

Pripravujeme sa na zahájenie lezeckých pretekov.

Pripravujeme sa na zahájenie lezeckých pretekov.

Lezecký tábor nemôže byť lezenia. Deti si pritom mohli vyskúšať mnohé cesty, kto

Lezecký tábor nemôže byť lezenia. Deti si pritom mohli vyskúšať mnohé cesty, ktoré sme pre ne pripravili.

Štyria najrýchlejší lezci na prstoch ukazujú poradie, v akom sa umiestnili.

Štyria najrýchlejší lezci na prstoch ukazujú poradie, v akom sa umiestnili.